МЕДІАТЕКА ФОРУМ

Місцевий бізнес

Джерело наповнення бюджету, джерело заробітку місцевих жителів, створення прошарку заможних селян відповідальних за громаду (створення «скелету громади»), створення прецеденту ведення успішного сільськогосподарського бізнесу на маленьких площах землі, створення умов для розвитку сільськогосподарського бізнесу в громадах, які розташовані в межах 35-50 км від Радовля.

  • Спеціалізація бізнесу:
  • вирощування ягідних (лохина/малина) в промислових масштабах (протягом 10 років довести вирощування на площі 1 000 га і на присадибних ділянках)
  • вирощування огірків/помідорів в теплицях, розташованих на присадибних ділянках (за 5 років побудувати 200 теплиць площею 500-600 м.кв. кожна)
  • бджільництво (за 5 років довести загальну кількість вуликів - 1 000 шт)

Вирощування ягідних – орієнтир 100% продаж на експорт. Перші насадження на площі до 50 га проводити вирощення по звичайній технології з наступним переведенням на вирощення органічної ягоди.

Розвиток ягідного бізнесу передбачає будівництво виробництва по сортуванню ягід, охолодженню, заморожуванню, виготовленню джемів, упаковці і складуванню.

Вирощування огірків/помідорів в теплицях на присадибних ділянках орієнтований на продаж вирощених овочей виключно на внутрішній ринок.

Цей бізнес зможуть вести не тільки не великі родини, а і самотні люди. В виробничому модулі буде передбачено обробка (охолодження) і упаковка овочей (підготовка для транспортування).

Бджільництво – передбачає створення 5-7 підприємців (по 100-300 вуликів), які будуть орієнтовані на виготовлення органічної продукції бджільництва орієнтованої для продажу на зовнішніх ринках.

По кожному напрямку передбачено наявність бізнес-плану.

Бізнес повинен належати родинам, які проживають на території громади.

Земля. Всі земельні паї повинні бути оформлені на осіб, які мають на них право. В громаді не повинно залишитись жодного клаптика землі з невизначеним статусом. Земля повинна належати людям, які проживають на території громади.

Передбачається створення Кооперативу, який буде володіти активами і надавати послуги бізнесу, громаді і жителям громади, в тому числі: продаж, сортування, пакування, освоєння нових технологій, посадковий матеріал, методологічна (технічна, агрономічна, лабораторна) підтримка, управління площами (сівооборот), навчання і контроль технології, посадковий матеріал, навчання тощо.

Створення програм навчання ведення аграрного бізнесу (підприємництво) по відповідним напрямкам.

Створення комерційної інфраструктури для продажу виробленої продукції.